Grudzień,   2015 rok
2
Środa
Imieniny obchodzą:
Balbina, Paulina, Bibiana
ZIELONA FLAGA - 2012
   


19 grudnia, podczas regionalnej uroczystości w Poznaniu, otrzymaliśmy po raz drugi  Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi.

W roku szkolnym 2011/2012 przyznano w Polsce 210 certyfikatów:
- 126 Zielonych Flag
-
84 Lokalne Centra Aktywności Ekologicznej.

W województwie kujawsko-pomorskim  certyfikat otrzymały 2 placówki:
  • Przedszkole Niepubliczne "Pod Tęczą" w Inowrocławiu – Zielona Flaga
  • Przedszkole Samorządowe "Jarzębinka" w Brzozie – I stopień, czyli Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej.

Kapituła doceniła naszą aktywność z zakresu ekologii i przyrody, a w tym m.in. realizację projektu „W poszukiwaniu tęczy”, realizację projektu „Ogrody przedszkolaka”, Rodzinny Festyn Ekologiczny w Balczewie połączony z sadzeniem 600 dębów; Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Przyrodzie czy też działalność Klubu Ciekawskiego Malucha. 
 

Certyfikaty - LCAE i Zielona Flaga

I stopień
 
Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej otrzymują szkoły, które w szczególny sposób pobudzają i skupiają aktywność społeczną mieszkańców oraz przez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla młodzieży. Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej jest pierwszym stopniem do certyfikacji szkół międzynarodowym certyfikatem „Zielona Flaga".
 
 II stopień
 
„Zielona Flaga" jest międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę. Eco-Schools - jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.
 
Certyfikaty przyznaje Kapituła Certyfikacyjna Programu Szkoły dla Ekorozwoju, działająca pod honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Środowiska.
 
Program Szkoły dla Ekorozwojurealizowany w Polsce od 2001 roku. Od 2007 roku jest częścią międzynarodowego Programu Eco-Schools.
 
Certyfikaty są przyznawane na rok szkolny i motywują do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i odnawiania certyfikatu.
 
W przedszkolu świętowaliśmy 27 lutego, kiedy to miało miejsce spotkanie z dziećmi. Dzień później, czyli 28 lutego odbyła się uroczystość dla współpracowników, rodziców i sprzymierzeńców placówki. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Pan Wojciech Piniewski - Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia, Pan Tomasz Marcinkowski - Przewodniczący Rady Miejskiej, Pani Halina Peta – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Pani Magdalena Kaiser – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu, Pan Karol Adamski - Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miastaw Inowrocławiu, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciel Nadleśnictwa Gniewkowo oraz liczna reprezentacji rodziców, którzy w szczególny sposób przyczynili się do sukcesu przedszkola.

Podczas spotkania, na którym przybliżono dorobek przedszkola wzbogacony występami dzieci, Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski, wręczył okolicznościowy adres na ręce dyrektor przedszkola Marzenny Kłos. Gratulacje przesłała także Anna Łukaszewska Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Sukces, którego doświadczamy, to zasługa całej społeczności przedszkola: DZIECI, RODZICÓW, całego zespołu Przedszkola, także naszych SYMPATYKÓW i instytucji współpracujących z nami.

Ogromnie się cieszymy z naszego WSPÓLNEGO sukcesu. To starania dzieci, nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców oraz naszych "ekologiczno-przyrodniczych" sympatyków sprawiły, że Zielona Flaga będzie powiewać nad Tęczą. 
 
Dziękujemy baaardzoooo za włączanie się do naszych działań!!! 
 


Copyright Przedszkole „Pod Tęczą” w Inowrocławiu © 2015 r.  
Liczba osób OnLine: 1
Odwiedzin dziś: 12
Wszystkie wizyty: 670364